Kapat

YouTube Videolarına Nasıl Altyazı Eklenir?

Anasayfa
Acemi YouTube Videolarına Nasıl Altyazı Eklenir?
YouTube Videolarına Nasıl Altyazı Eklenir?

Bugün ki makalemizde ciddi anlamda faydalı olduğuna inandığımız YouTube videolarına altyazı ekleme konusu ile alakalı olarak sizlere bilgiler sunacağız. Uluslararası ortamda da izlenmelerinizi ciddi anlamda etkileyecek olan bir konu olduğunu da söylemeliyiz. Altyazı, daha geniş bir kesime ulaşmanız açısından ciddi anlamda önem arz ediyor.

YouTube CC özelliğini geliştirdikten sonra bu özelliğin arama sıralamalarını da etkilediğini net şekilde gösterdi. Kısacası altyazılı videolar, çok daha yukarılarda listeleniyor ve aranmaları da buna göre ciddi anlamda artıyor.

YouTube Videolarına Nasıl Altyazı Eklenir?

  1. Öncelikli olarak YouTube profilinize Gmail hesabınız ile giriş yapıyorsunuz.
  2. Giriş yaptıktan sonra kanalınızın YouTube İçerik Oluşturucu Stüdyosu sekmesine tıklayarak giriş sağlayınız.
  3. Sol kısımda yer alan VİDEOLAR sekmesine tıklayarak videolarınızın listelendiği ekrana giriş yapın.
  4. Bütün videolarınızın bu kısımda listelendiğini göreceksiniz. Listelenen videolar içerisinde altyazı eklemek istediğiniz videoyu bulun.
  5. Videoyu bulduktan sonra video üzerine düzenlemek için dokunun ve DÜZENLEME ekranına giriş yapın.
  6. Düzenleme ekranında üst sekmelerde yer alan ALTYAZILAR sekmesini göreceksiniz. Bu sekmeye tıklayarak altyazı ekleme ekranına giriş yapın.
  7. Gelen ekranda YENİ ALTYAZI EKLE sekmesini göreceksiniz. Bu sekmeye tıklıyorsunuz ve karşınıza dil seçenekleri çıkacak. İstediğiniz dil seçeneği seçin.
  8. Sonrasında sizlere altyazı eklemek için iki ayrı seçenek sunacak. İlk olarak ayrı bir programda altyazı oluşturdu iseniz bu altyazı dosyasını ekleyebilirsiniz. İkinci olarak ise altyazı dosyanızı sıfırdan Youtube üzerinden oluşturabilirsiniz. Altyazıyı harici bir programda oluşturmak her zaman için çok daha sağlıklı olacaktır.
  9. Altyazı dosyanızı yükledikten sonra Youtube, süre ayarlarını dahi sorunsuz bir şekilde videonuza uygular ve altyazı özelliği aktif olur.

YouTube altyazı ekleme videolu anlatım sizlere bu anlamda çok daha pratik bir şekilde yardımcı olacaktır. Bu neden dolayısı ile aşağıda yer alan videoyu eksiksiz bir şekilde izlemenizi öneririm. Bu video için Youtube Öğretmeni kanalına da ayrıca teşekkür ediyoruz.

Video dışında kafanızda oluşabilecek herhangi bir soru işareti olması durumunda yorum kısmından sorularınızı bizlere iletin. En kısa süre içerisinde her türlü sorunuza en doğru yanıtları vereceğimizden şüpheniz olmasın.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir