Kapat

YouTube Videolarına Hashtag Nasıl Eklenir? (Resimli Anlatım)

Anasayfa
Acemi YouTube Videolarına Hashtag Nasıl Eklenir? (Resimli Anlatım)
YouTube Hashtag

Bu videomuzda sıklıkla merak edilen unsurlardan olan YouTube videolarına hashtag ekleme konusunda sizleri bilgilendirmek istiyoruz. Bildiğiniz üzere tüm sosyal medya mecralarında özellikle daha fazla kitleye erişebilmek için hashtag kullanımı yapılır.

Zaman içerisinde YouTube, kendi algoritmasını da bu sisteme göre geliştirdi. Artık videolarınızın açıklamalarında ve hatta başlıklarında hashtag kullanımı yapabilirsiniz. Özellikle YouTube başlığa hashtag ekleme çokça aranan konulardan birisi durumunda. Hemen konunun üzerine eğilelim istiyoruz.

YouTube Videolarına Nasıl Hashtag Eklerim?

1-) Öncelikli olarak YouTube kanalımızın bulunduğu GMAİL hesabına giriş yapıyoruz. Sonrasında ise bir önceki içeriğimizde de anlatmış olduğumuz YouTube video yükleme işlemini gerçekleştirmeye başlıyoruz.

YouTube Video Yükleme İşlemi

2-) Şimdi burada bilmemiz gereken birkaç önemli seçenek var. Açıklama kısmına normal açıklama yazar gibi #youtubebilgi, #oyunvideoları gibi hashtag eklemenizde herhangi bir sakınca yok. Bunları eklerseniz de videolarınız hashtag listelerinde görünmeye başlayacaktır.

YouTube Video Hashtag

3-) Açıklama kısmına eklediğiniz hashtagler yukarıdaki gibi görünür. Ancak bu işleme son dönemde gerek kalmadı. YouTube video başlığına hashtag ekleme çok daha yaygın ve çok daha faydalı bir yöntem. Ben size hemen bu yöntemi anlatmak istiyorum.

YouTube Video Başlığına Hashtag Ekleme

4-) Bu işlem için öncelikle 1 numaralı maddemizdeki gibi YouTube kanalımıza video yüklemeye başlıyoruz. Video yüklenmeye başladığı esnada sizde ilk olarak YouTube Studio Beta ekranına gidin. Bu arada video yüklenmeye devam etsin.

YouTube Hesap

5-) YouTube Studio Beta ekranına giriş yaptıktan sonra sol kısımdaki VİDEOLAR sekmesine tıklayın ve kanalınızda yüklenmiş ve o an yüklenmekte olan videolar listelenecektir.

YouTube Studio Beta

6-) Sol tarafta en üst kısımda o an yüklenmekte olan videonuz gelir. İlla ki yüklenen videonuza değil. Daha önce yüklenmiş videonuza da anlatacağımız yöntem ile hashtag ekleyebilirsiniz. Videonun sol kısmındaki KUTUCUĞA tıkladığınızda yukarı kısımda SİYAH bir bölme olacak. DÜZENLE sekmesine tıklayarak AÇIKLAMA seçeneğini seçiyoruz.

YouTube Hashtag Atama

7-) AÇIKLAMA sekmesine tıkladığınızda bir bölüm gelecek. Sol kısmında varsayılan olarak BAŞA EKLE gelir. Burayı SONA EKLE yapmak daha mantıklı olacaktır. Sonrasında yandaki kutucuğa trend olan ve maksimum 3 adet olacak şekilde hashtag giriyoruz.

YouTube Video Düzenleme

😎 Sonrasında sağ üst köşede yer alan mavi VİDEOLARI GÜNCELLE sekmesine tıklıyoruz ve sonrasında karşımıza gelen uyarıya BU İŞLEMİN ETKİLERİNİ ANLIYORUM kutucuğuna tıklayarak güncellemeyi onaylıyoruz.

Video Hashtag

1,5 dakika gibi bir sürenin sonunda işleminiz tamamdır. Video başlığınızda hashtag görünecektir. Ayrıca bu işlem hem yüklenmiş videolara, hem de o an yüklenmekte olan videolara sorunsuz bir şekilde uygulanabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir