Kapat

YouTube Studio Beta Nedir? Özellikleri Nelerdir?

Anasayfa
Acemi YouTube Studio Beta Nedir? Özellikleri Nelerdir?
YouTube Studio Beta

Sürekli kendisini geliştiren ve her geçen gün daha da büyüyen YouTube Studio BETA hakkında merak edilenleri elimizden geldiğince sizlere sunacağız. Google, artık yatırımlarının çok önemli bir kısmını YouTube mecrasına kaydırdı. Çünkü dinamik reklamveren ve yayıncı kitlesi bu sistemi kısa zaman içerisinde çok ciddi anlamda büyüyen bir sektör haline getirdi.

YouTube yayıncı arayüzü zaman içerisinde çok ciddi yenilikler ile karşımıza çıktı. Ancak şuan geldiği nokta itibari ile de daha ciddi seçenekleri bizlere sunuyor. Hemen başlayalım.

Yeni YouTube Studio Beta

YouTube Studio BETA Nedir?

YouTube Studio Beta, kanal sahipleri için özel olarak tüm verilerini yönetebilmeleri için geliştirilmiş ve hala geliştirilmekte olan yeni YouTube yayıncı yönetim panelidir.

Günümüzde özellikle kısa bir zaman dilimi içerisinde bu sistem daha yeni özellikler ile donandı. Geçmişte YouTube kanallarımızın Analytics verilerini incelemek için Google Analytics verilerini kullanırken artık YouTube Studio Beta programı ile tüm istatistikler tek tıklama ile elimizin altında oluyor.

Kanal özelleştirme, para kazanma başvurusu ve tercihleri, gelişmiş video düzenleme ekranı ve yeni nesil Video Yükleyici sayesinde YouTube artık herkes için çok daha pratik ve çok daha gelişmiş bir sistem haline geldi.

YouTube Studio Beta Özellikleri

YouTube Studio Beta Özellikleri Nelerdir?

Gelişmiş bir sistem. Arayüzü her anlamda daha sade hale getirildi ve özellikle karmaşık alanlar daha gelişmiş hale getirildi. En basitinden yukarıda YouTube kanalından para kazanmak için bir arayüz görüyorsunuz. Sistem şartları otomatik takip ediyor ve sizlere bilgi veriyor.

Tabi ki arayüz üzerine daha gelişmiş bazı seçenekler mevcut. Neden BETA? Çünkü sistem hali hazırda sürekli geliştiriliyor ve henüz tam bitmiş değil. Her ay yeni özellikler ekleniyor. Peki bu yeni yayıncı panelinde ne gibi özellikler sunuluyor?

  1. Arayüz sadeleştirildi ve eski sürüme göre daha etkili hale getirildi.
  2. Henüz yeni sisteme alışamayanlar için eski sürüm seçeneği hala mevcut.
  3. Kanal izleyici ve abone hareketlerini içeren metrikler artık YouTube Studio içerisinden takip edilebiliyor.
  4. Kanal özelliklerini yönetebileceğiniz yeni görsel arayüz mevcut.
  5. Videoları panel üzerinde düzenleyebileceğiniz VİDEO DÜZENLEME EKRANI geliştirildi.
  6. Tüm videolarınız ile alakalı konuşma metinleri (çeviriler) vs. konusunda iyileştirmeler yapıldı.
  7. YouTube video yükleyicisi için gelişmiş yeni bir tasarım mevcut ve o da şuan BETA halde. Biraz karmaşık ancak yakında anlatacağız.
  8. Canlı Yayın ve İLK GÖSTERİM özelliği eklendi. Bunlar ile alakalı da yakında sizlere bilgiler sunacağız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir