Kapat

YouTube SEO Nedir?

Anasayfa
Acemi YouTube SEO Nedir?
YouTube SEO

Bugün sizlerle birlikte çok önemli konulardan birisi olan YouTube SEO kavramı üzerinde elimizden geldiğince duracağız. Bildiğimiz gibi kanal sahibi olsanız da daha geniş kitlelere erişmek için YouTube aramalarında videolarınızın öncelikli olarak sıralanması gerekir. Bu şekilde izlenme artar ve abone kazanırsınız.

Bunun için ise SEO çalışmaları olmazsa olmazlardan birisidir. Google arama motoru sıralama algoritması, zaman içerisinde YouTube platformu için de düzenlendi. Dolayısı ile artık yükseklerde çıkmak da sandığınız kadar kolay bir iş değil.

YouTube SEO Nedir?

YouTube SEO Nedir?

YouTube SEO, video aramalarında videolarınızın ilk sıralarda öncelikli olarak listelenmesi için yapacağınız çalışmalar bütünü anlamına gelen bir terimdir.

SEO (Search Engine Optimization) ya da diğer tabiri ile arama motoru optimizasyonu, YouTube için de zaman içerisinde ön plana çıkan bir seçenek oldu. Kanal sahipleri, kısa bir zaman dilimi içerisinde uygulama seçenekleri sayesinde de çok fazla izlenme alabilir hale geldi. Dolayısı ile bizde elimizden geldiğince sizleri bilgilendirme yoluna gideceğiz.

YouTube SEO Prensipleri

YouTube platformu bildiğimiz gibi artık sadece web formatı için önem arz eden bir sistem değil. Artık dünyanın en çok ziyaret edilen ve en çok tıklanan reklam mecralarından birisi olarak da dikkat çekiyor. Dolayısı ile video listeleme algoritmasında da değişmeler yaşanıyor.

Videolarınızın yükseklerde listelenmesi artık sandığınız kadar kolay değil. Daha fazla çalışmanız gerekiyor ve bilmeniz gereken çok ciddi anlamda farklı prensipler söz konusu. Tabi ki bir sonraki makalemizde de bu konu üzerine eğilim göstermek mümkün olacak. Google, kanal detaylarından tutun da video detaylarına varana kadar birçok farklı detayı listeleme konusunda inceliyor.

YouTube video aramalarında üst sıralarda çıkma ile alakalı olarak bir yazı dizisi hazırlamayı planlıyoruz. Amacımız, bu konu altında tüm merak ettiklerinizi soru olarak almak ve sonrasında bunları en ince ayrıntısına kadar yanıtlamak olacak.

YouTube SEO prensipleri ya da ayarları hususunda tüm merak ettiklerinizi sorun. En kısa süre içerisinde hazırlayacağımız bir bilgilendirme makalesi ile birlikte bu detayları sizlere uzun uzadıya anlatacağız. YouTube platformunun belki de kısa vadede en çok ön plana çıkan değerlerinden birisi olacaksınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir