Kapat

YouTube Para Kazanma Şartları

Anasayfa
Acemi YouTube Para Kazanma Şartları
YouTube Para Kazanma Şartları

Bugün çokça sorulan sorulardan birisi olarak dikkatleri çeken Youtube para kazanma şartları ile alakalı bilgiler sunacağız. Artık insanlar çok ciddi bir şekilde Youtube projelerine ciddi anlamda eğilim gösteriyor. Hal böyle olunca para kazanma hevesi, insanları ciddi anlamda bu alana doğru itiyor demek de yanlış olmaz.

Youtube para kazanma kuralları konusunda geçtiğimiz yılbaşı itibari ile kurallarını tamamen güncellemişti. Eskiden daha kolay kurallar ile para kazanabilirken artık durum daha da zorlaştırıldı.

Youtube Para Kazanma Kuralları

En Az 1000 Kanal Abonesi

Youtube kanalınızın para kazanma özelliğini aktif etmek istiyorsanız öncelikle en az 1000 (1K) abone rakamına ulaşmanız gerekiyor. Yani videolarınızı sıklık ile yayınlayacak, zaman harcayacak ve insanların ilgisini çekerek doğrudan abone kasacaksınız. 1K altında ki aboneliğe sahip kanalların para kazanma özelliği aktif edilmez.

Minimum 4000 Saat Video İzlenmesi

Tabi ki bu kurallar sadece abone rakamları ile sınırlı değil. Youtube, zaman içerisinde koyduğu bir kural ile birlikte son 1 yıl içerisinde minimum 4000 saat video izlenmesi kuralını da getirdi. Bu çok ciddi bir rakam olarak göze çarpıyor ki böyle bir rakama erişebilmek için sürekli video sirkülasyonu olması şart.

4000 saat ortalama olarak 167 GÜN anlamına geliyor. Bu da çok ciddi bir rakam. Totalde 240.000 dakika gibi bir izlenme rakamının ardından gerekli abone sayısına da ulaştıktan sonra para kazanma özelliğini aktif edebilirsiniz.

Çok ciddi rakamlardan bahsediyoruz. Tabi ki bu süreç içerisinde kanalınızın telif yememesi de yine çok ciddi anlamda önem arz ediyor. 20 ŞUBAT 2018 tarihi itibari ile hayata geçirilen bu kurallar ile birlikte esas amaç, doğrudan kaliteli içerik üreten sayfaları ön plana çıkarmak olacak.

Youtube Para Kazanma Özelliği Nasıl Aktif Edilir?

Son derece basit. Para kazanma şartlarını yerine getirdiğiniz takdirde KANAL ÖZELLİKLERİ sayfasına girerek PARA KAZANMA seçeneğini ETKİN sekmesine tıklayarak açıyorsunuz.

Tabi ki bundan sonra Youtube Adsense kayıt ekranına gideceksiniz. Kayıt işleminin ardından Google Adsense yetkilileri kanal verilerinizi analiz edecek. Analiz ettikten sonra ise tüm videolarınızda, sizin belirlediğiniz alanlarda reklam projeleri yayınlanmaya başlayacak. Sizde ciddi anlamda farkı deneyim edeceksiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir