Kapat

YouTube Kanalını Büyütmek için İzlenmesi Gereken Yollar

Anasayfa
Acemi YouTube Kanalını Büyütmek için İzlenmesi Gereken Yollar
YouTube Kanalını Büyütmek için İzlenmesi Gereken Yollar

Bugün, ilk defa kanal açan okuyucularımız için YouTube kanalını büyütmek için izlenmesi gereken yollar üzerinde duracağız. Artık bu alanda internet üzerinde önemli bir sektör haline geldi. İnsanlar daha çok içerik üreticiliğine eğilim gösteriyor. Ancak herkes, bazı Youtuberlar gibi ünlü olamaz. Bunun için izlemeniz gereken bazı yollar var.

Sizlere aşama aşama YouTube kanalı büyütme sırları ile alakalı bazı seçenekler sunacağız. Tüm maddeleri enine boyuna incelemenizi ve uygulamanızı tavsiye ederiz.

1-) Youtuber (İçerik Üreticisi) Analizleri

Öncelikle bu sektördeki emsalleri inceleyin. Türkiye’ye mal olmuş Orkun Işıtmak, Kafalar, Enes Batur ya da bu gibi içerik üreticilerimiz mevcut. Özgün içerikler üretiyorlar ve kısa zaman içerisinde çok ciddi kitlelere ulaşmayı başardılar.

Neler yaptıklarını, ne türde içerikler ürettiklerini inceleyin ve benimseyin. Tarzlarını, ekipmanlarını ve yöntemlerini anlamaya çalışın. Önceliğiniz rakiplerinizi incelemek olacak.

Youtuber Analizi

2-) Kendinize Bir Alan Belirleyin

İçerik üreteceğiniz bir alan olmalı. Büyük Youtuberlar, bu zamana kadar ilk aşamada genel olarak oyun videoları çekerek geldiler. Ancak günümüzde çıta ciddi anlamda yükseldi. Dolayısı ile farklı içerikler üreten, insanların ilgisini çekebilecek bir alan belirlemelisiniz. Gezi, komedi, challenge içerikleri ya da bu gibi içerikler ciddi anlamda ilgi görüyor.

3-) Özgün Bir İsim, Özgün Grafikler

İsim akılda kalıcıdır. NDNG (New Day New Game), Enes Batur ile özdeşleşmiş bir isimdir. Bunun dışında genellikle içerik üreticileri sadece kendi isimlerini kullanır. Siz, farklı ve akılda kalıcı bir isim bulabilirsiniz. KOCA KARI ANSİKLOPEDİSİ gibi yaratıcı ve akılda kalıcı isimler.

Kanal görsellerinizi, intronuzu da tamamen kendinize özgü şekilde hazırlayın. Kendinize ait bir logo tasarımının ya da karakter çiziminin olması ciddi anlamda avantaj.

YouTube Büyüme Stratejileri

4-) Güncel Videolar ile Kanalınızı Sürekli Destekleyin

Kanalı kurdum, grafikleri yaptım, başlangıçta birkaç video attım DEĞİL. Bu işte ileri gitmek istiyorsanız günümüz Youtuberlarının yaptığı gibi sizlerin de sürekli içerik üretmeniz gerek.

İçerikleriniz kısa süre içerisinde ilgi görür ise insanlar sizden sürekli içerik bekleyecektir. İlk zamanlarda haftada 2 içerik ideal olabilir. Büyüme hızlandığında ise haftalık 1 içerik dahi başarılı şekilde ilerlemeniz için yeterli olacaktır.

5-) Reklamlar ile Kanalınızı Destekleyin

Google ya da sosyal medya reklamları, kanalınızı kısa sürede geniş kitlelere ulaştırmak için idealdir. Kanalınızı kurduktan sonra insanlara sosyal medya üzerinden erişin. Google reklamları ile de kanalınızı yaygınlaştırın. Tanıtım olmazsa olmazlardan birisidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir