Kapat

YouTube Kanalına Nasıl Video Yüklenir? (Resimli Anlatım)

Anasayfa
Acemi YouTube Kanalına Nasıl Video Yüklenir? (Resimli Anlatım)
YouTube Kanalına Video Nasıl Yüklenir?

Bu makalemizde son dönemde yaşanan gelişmeler ışığında YouTube kanalına nasıl video yüklenir sorusuna resimli anlatım ile yanıt vereceğiz. YouTube, özellikle Google tarafından satın alındıktan sonra çok ciddi gelişmeler yaşadı ve hali hazırda da yenilenmeye devam ediyor.

Yeni YouTube video yükleyicisi ile alakalı olarak yakın zaman içerisinde sizlere bilgi içerikli bir makale hazırlayacağız. Ancak YouTube sektörüne yeni girenler için bu makalemizde video yükleme detayları hakkında bilgiler sunacağız. Tüm merak ettiklerinizi yorum kısmından bizlere iletirseniz en kısa süre içerisinde yanıt vereceğiz.

YouTube Kanalıma Video Yükleme Nasıl Yapılır?

1-) Öncelikli olarak www.youtube.com adresine giriyoruz ve kanalımızın sahipliğini içeren GMAİL hesabımıza girebilmek için sağ üst köşedeki OTURUM AÇ sekmesine tıklıyoruz.

YouTube Video Yükleme

2-) Oturum açma kısmında sizden GMAİL bilgilerinizi isteyecektir. Buraya kanalınıza ait GMAİL adresini ve şifresini girerek kanal hesabınız ile birlikte YouTube hesabınızda aktif olacaksınız.

YouTube Giriş

3-) Sonrasında kanalınıza video yüklemek için çok kolay bir aşama kalıyor. An itibari ile YouTube üzerinde 2 ayrı yükleyici seçeneği mevcut. Biz ilk aşamada sizlere klasik yükleyiciyi göstereceğiz. Yine üst panelde yer almakta olan ve üzerinde “+” işareti bulunan video kamera sekmesine tıklayacağız. Altta açılan seçeneklerde ise VİDEO YÜKLE sekmesine tıklayacağız.

YouTube Video Yükle

4-) VİDEO YÜKLE sekmesine tıkladıktan sonra bizi ayrı bir ekrana yönlendirecek. Bu ekranda aşağıda gördüğünüz gibi bir ekran. Ortada bulunan yukarı ok simgesi tıklanabilir. Bu sekmeye tıklayacağız ve bizden videomuzu seçmemizi isteyecek.

YouTube Video Yükleyicisi

5-) Bu sekmeye tıkladıktan sonra masaüstünden videomuzu seçmemiz gerekecek. Videoya masaüstünden iki kere tıkladığımız an itibari ile YouTube, videoyu otomatik olarak yükleyecek ve karşınıza aşağıdaki gibi bir ekran gelecek. Videonuz yüklenmeye başladı anlamına gelmiş olacak.

YouTube Video Yükleme İşlemi

YouTube kanalına video yükleme işlemi sadece bu kadar. Tabi ki alt kısmında yer alan başlık, etiket gibi kısımlar da yine sizler için önem arz ediyor. İzlenmelerinizin iyi olması için YouTube SEO hakkında yakında kapsamlı bir makaleyi sizlere sitemizde sunacağız.

Aynı zamanda YouTube video kapak görseli ekleme konusunda da yine merak edilen soruya yanıt vereceğiz. Sitemizi takip etmeyi ihmal etmeyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir