Kapat

YouTube Canlı Yayın Nasıl Yapılır?

Anasayfa
Acemi YouTube Canlı Yayın Nasıl Yapılır?
YouTube Canlı Yayın Nasıl Yapılır

Bugün eğitim sınıfı videolarımız içerisinde YouTube canlı yayın nasıl yapılır sorusuna elimizden geldiğince yanıt vereceğiz. Google şirketi tarafından satın alındıktan sonra çok ciddi şekilde büyüyen Youtube, yeni projeler ile devam ediyor. Canlı yayın, bu projelerden en ilgi çekici seçeneklerden birisi olarak da dikkat çekiyor.

Şimdi sistemde canlı yayını nasıl kullanacağınızı elimizden geldiğince en detaylı şekilde sizlere anlatma yoluna da gideceğiz. Biraz karmaşık aşamalar olacak ancak öğreneceksiniz.

YouTube Canlı Yayın Açma Aşamaları

Birkaç farklı aşaması var. Öncelikle telefonunuzdan ya da bilgisayarınızdan yayın yapabildiğinizi unutmayın. Google+ Hangouts kullanarak verimli olarak canlı yayın yapabiliyorsunuz. Bu nedenle bir de GMAİL hesabı gereksinimimiz olacak. Aşamalar ise aşağıdaki gibidir…

1-) Öncelikle YouTube hesabımıza GMAİL bilgimiz ile giriş yapıyoruz. Giriş yaptıktan sonra da sağ üst köşede yer alan YÜKLE sekmesine tıklayarak ilk aşamada ilerliyoruz.

Youtube Video Yükleme Sekmesi

2-) Yükleme sekmesinin ardından karşınıza birkaç farklı seçenek çıkacak.  Buradaki seçenekler içerisinde de Google+ Hangouts Canlı Yayın sekmesini göreceksiniz. Bu sekmeye tıklayın.

Google Plus Hangouts Canlı Yayın Sekmesi

3-) Sonrasında karşınıza yayın ismi ve açıklaması gibi detayları girebileceğiniz ekran gelecek. Canlı yayın adını girdikten sonra alt kısımda yer alan BAŞLAT kısmını ŞİMDİ olarak işaretliyoruz ki canlı yayın çekimi yapacağız. Ulaşmak istediğiniz kitleyi de seçebilme şansınız var. Sonrasında PAYLAŞ sekmesine tıklıyoruz.

Youtube Canlı Yayın Ayarları

4-) Son olarak artık canlı yayına geçiş ekranını göreceğiz. Karşınıza gelecek ekranda BAŞLAT sekmesine tıklayarak hızlı bir şekilde canlı yayına geçiş sağlama şansına sahipsiniz.

Youtube Canlı Yayın Başlat

5-) Sonrasında kamera ve mikrofon kalitesini ayarlayabileceğiniz bir ekran gelecek. Bu ekranda gerekli ayarlarınızı yaptıktan sonra yayın için tam olarak hazır hale gelebileceğinizi de net olarak söyleyebiliriz. Sonrasında ki aşamaya geçelim.

Youtube Live Broadcast

6-) Son olarak ise artık gerekli ayarlamalarınızı tamamen bitirdiniz. Yayın kalitesinin ve ses kalitesinin istediğiniz gibi olduğunu düşünüyorsanız yayına hazırsınız. Dolayısı ile YAYINI BAŞLAT sekmesine tıklayarak artık istediğimiz canlı yayın deneyimine başlıyor olacağız.

Canlı yayın esnasında izleyenler ile de anlık mesajlaşma yoluna da gidebiliyorsunuz. Youtube sizlere her anlamda fark yaratan imkanlar sunuyor olacak. Daha fazla merak ettiğiniz için yorum alanlarından sormanız yeterlidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir