Kapat

Green Screen Nedir?

Anasayfa
Acemi Green Screen Nedir?

Bu konumuzda profesyonelliğe giden yolda ki youtuber arkadaşlarımızın kullandığı olmazsa olmazımız green screen’i ele alacağız.

 

NEDİR BU GREEN SCREEN?

Green screen, Türkçeye çevrildiğinde yeşil ekran anlamını taşımaktadır.Eğer videolarınızı bilgisayar başında çekiyorsanız mükemmel bir araçtır.

 

YOUTUBER İÇİN ŞART MIDIR?

Eğer arkanızda duvar varsa yada herhangi bir şekilde dekorasyon yaptıysanız şart değildir.

  • Dekorasyonunuz yok ise;

Webcam veya profesyonel kamera ile kendinizi çekip video üzerine koyduğunuzda evinizin hangi köşesinde videoyu çekiyorsanız o köşede videoda gözükecektir. Bu da sinir bozucu ve izleyiciler için dikkat dağıtıcıdır.

Kısacası dekorasyonunuz yoksa şarttır diyebiliriz.

 

GREEN SCREEN NE İŞE YARAR?

Aşağıda youtubebilgi.net için çektiğim videodan bir kesit görmektesiniz.

Arkamda green screen olduğu için vücut hatlarımın etrafında duvar, halı, koltuk yok. Yani etrafım tamamen saydam ve videonun üstündeyim.

Green screen saydam arka plan görevi görür. Kendinizi paris heykelinin üzerine koyduğunuzda evinizin duvarı orada görünmez tamamiyle saydam gözükürsünüz. Bu da videolarda dikkat dağıtıcı etkiler yaratmaz.

 

Kullandığım green screen tam olarak aşağıdaki resimdeki gibidir. Bilgisayar koltuğumun arkasında bulunmaktadır. Videolarımda green screen’i yok ederek montajlamaktayım.

 

 

İlerleyen zamanlarda Green Screen nasıl yok edilir isimli video sitemizin videolar bölümüne eklenecektir. Sitemiz yeni olduğundan daldan dala atlamakta ve eksikliklerimizi gidermeye çalışmaktayız. İlginiz ve makalemizi okuduğunuz için teşekkür eder, bol aboneli günler dileriz.

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir