Kapat

Aksiyon Kamera Önerileri

Anasayfa
Acemi Aksiyon Kamera Önerileri

Youtube içerik oluşturmanın yüzlerce yolu olduğunu hepimiz biliyoruz. İçerik oluşturabilmenin temel şartı tabiki video çekmektir. Bazı konseptteki videoları çekebilmek için ‘aksiyon kamerası na ‘ ihtiyaç duyarız.Peki nedir bu aksiyon kamerası?

 

Kafa, bisiklet, araba, motorsiklet, bone (deniz altı videolar için) gibi yerlere sabitleyebileceğimiz anlık görüntü alan video kameralara aksiyon kamerası diyoruz. Zaten bu konuyu okuyorsanız; eminim ki birşeyler yapmaya karar vermişsinizdir. Açıklamayı konuya yabancı olup merakından girenler için yaptım.

Ucuzdan pahallıya alınabilecek birkaç aksiyon kamerasını sizlerle paylaşmak istedim. Çok fazla detaya inmeden fikir vermesi bakımından bu konuyu açtığım için kısa özet bilgi ve düşüncelerimi sizlerle paylaşacağım.

 

Eken H9R

Tam bir fiyat performans canavarı!

Eken H9R, aksiyon kameralarını keşfetmeniz için tam bir fiyat performans ürünü. Dolar kurunun yükselmesi sonucu fiyatı 300 tl’ye yaklaştı. Kullananların tek sıkıntı ettiği olay ses kayıtlarının kalitesi. Bunuda harici mikrofon veya telefon ile ses kaydı alarak çözdüklerini sizlere rahatlıkla söyleyebilirim.

 

Xiaomi Yi Lite

700 türk lirası değere sahip bir diğer aksiyon kamerası Xiaomi Yi Lite fiyatına göre çok iyi işler çıkartıyor. 30 ve 60 fps seçenekleriyle çekim yapabileceğiniz bu kamerada görüntü sensörü olarak Sony tercih edilmiş.  150 derece lens ile geniş bir açı yakalayabilirsiniz.

 

Go Pro Hero Serisi

Paradan yana sıkıntı yok, bütçem sağlam diyenlere önerebileceğim ve profesyonellerinde kullandığı aksiyon kamerası.Go pronun özelliklerinden bahsetmeyeceğim çünkü çok fazla modeli bulunuyor. Benim önerim alabiliyorsanız go pro hero 5 ve üzerini almaya çalışın. ‘GOPRO HERO 5 BLACK ADVENTURE EDITION 4K AKSİYON KAMERA’ şeklinde bir alışveriş sitesinde baktığım ilanda fiyatının 1.999 türk lirası olduğunu gördüm.

 

Saatin geç olması dolayısıyla yazıyı burada sonlandırmak istiyorum. Umarım ufaktan da olsa yardımcı olabilmişimdir. Başka bir yazıda görüşmek üzere.

Bol içerikli günler/geceler dilerim. Hoşçakalın!

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir