Kapat

YouTube En Popüler Video Kategorileri Listesi

Anasayfa
Videolar YouTube En Popüler Video Kategorileri Listesi
YouTube En Popüler Video Kategorileri Listesi

Bugün siz değerli Youtuber adayları için YouTube en popüler video kategorileri listesi üzerinde duracağız. Türkiye genelinde özellikle Enes Batur, Orkun Işıtmak ya da Kafalar gibi kanallar ile birlikte insanların bu yöne eğilimi arttı. Tabi ki eğilim artışı olsa da kaliteli içerik beklentisi de ciddi anlamda artış gösteriyor.

Youtube üzerinde kısa süre içerisinde büyümek için üzerine eğilim gösterebileceğiniz birkaç farklı kategori söz konusudur. Bu kategoriler hakkında elimizden geldiğince sizleri bilgilendirmek istiyoruz.

Youtube Eğlence Videoları

YouTube Eğlence Videoları Kategorisi

Günümüzde özellikle gençler, Youtube videolarına çok daha ciddi bir şekilde eğilim göstermeye başladı diyebiliriz. Eğlence videoları ise bu alanda en çok dikkat çeken seçeneklerin başında geliyor. Tabi ki eğlence kanalları biraz daha az para kazanıyor. Bunun nedeni rekabetin fazla olması.

Ancak insanların en çok dikkatini çeken içerik sınıfının eğlence olduğunu söylemek mümkün. Böyle bir kanalınız olursa kısa süre içerisinde büyüme şansınız yüksek. Challenge videoları, gezi ya da iddia videoları trend.

Youtube Oyun Videoları

YouTube Oyun Videoları Kategorisi

Günümüzde Youtuber olarak bildiğimiz tüm kişilerin başlangıcı genellikle oyun kategorisine dayanıyor. Orkun Işıtmak, NDNG Enes Batur, Burak Oyunda ya da Furkan Yaman. Bu kanalların tamamının başlangıcı oyun videolarına dayanıyor. Bu neden dolayısı ile iyi bir START için ideal kategorilerden birisi.

Oyun kategorisine ait videolar, maddi olarak da en ciddi kazancı sizlere sağlayacaktır. Özellikle merak edilen, dünya genelinde popüler oyunların videoları seri halinde ciddi şekilde kazandırıyor.

Youtube Eğitim Videoları

YouTube Eğitim Videoları Kategorisi

Eğitim videoları herkesin bildiği üzere dikkat çekiyor. İnsanların işlerine yarayacak her konuda eğitim videosu çektiğiniz bir kanal, sizlerin kısa sürede büyümesine yardımcı olacaktır. Yazılım eğitimleri, tasarım ya da sistem eğitimleri. Hatta matematik ya da fen gibi ders eğitimleri. İçerik sınırı uçsuz, bucaksız.

Youtube Teknoloji Videoları

YouTube Teknoloji Videoları Kategorisi

TEKNOLOJİYE ATARLANAN ADAM projesi ile birlikte kısa zaman içerisinde büyüyen bir sektör. İnsanlar artık teknolojik ürün almadan Youtube üzerinde ki inceleme videolarına bakarak ürün alıyor. Dolayısı ile teknolojiye dayalı inceleme, tanıtım ya da kutu açılım videoları gibi içerikler ciddi anlamda kazandıran seçenekler arasında.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir