Kapat

YouTube için En iyi Edit Programları

Anasayfa
Programlar YouTube için En iyi Edit Programları
YouTube için En iyi Edit Programları

Bu sektöre atılım yapacak olan okuyucularımız için Youtube için en iyi edit (düzenleme) programları ile alakalı öneriler sunacağız. İçerik üreticisi olacak iseniz özellikle montaj konusunda biraz daha deneyim sahibi olmanız gerektiğini düşünüyoruz. Youtuber videoları izliyorsanız ki takip etmeniz gerekiyor, sağlam montaj örnekleri söz konusu olduğunu söyleyebiliriz.

Bu noktada sizlere en iyi programları önereceğiz. Youtube üzerinde de ders videolarını inceleyerek başlangıç seviyesinde giriş yapabilirsiniz.

Adobe Premiere CC Pro

Adobe programları içerisinde montaj için en ideal seçeneklerden birisidir. Video birleştirme, kesme, geçiş efektleri ekleme ya da ses efektleri gibi birçok farklı seçeneği düzenleme, geliştirme şansını sizlere sunuyor. Adobe programları, bu sektörde özellikle ciddi anlamda fark yaratıyor.

Adobe Premiere Pro CC

Final Cut Pro X

MAC bilgisayar kullanıcıları için en verimli programların başında geldiğini söyleyebiliriz. Yine Adobe Premiere serisinin sizlere sunduğu her türlü seçeneği sunan montaj ve kurgu programlarından birisi. MAC kullanıcısı iseniz Premiere dışında Final Cut Pro X en iyi alternatif.

Final Cut Pro X

Adobe After Effects CC

Youtube videolarının önüne, arkasına ya da çeşitli bölümlerine efektler uygularsınız. Kendinize ait logo vardır, introlar hazırlama gereksinimi duyarsınız. Tam da bu noktada Adobe After Effects, en iyi kurgulama ve geliştirme programlarının başında geliyor. Özellikle video içerisinde ki tüm hareketli detaylar konusunda ya da 3D modelleme konusunda dünyanın en iyilerinden diyebiliriz.

Adobe After Effects CC

HitFilm Express

Profesyonel film ve dizi kurgusunda dünya genelinde kullanılmaya başlanan ücretsiz ve kapsamlı programlardan birisi diyebiliriz. HitFilm, ücretsiz olarak sizlere sunulan ve her türlü video düzenleme işini pratik bir şekilde yapmanıza imkan tanıyan programlardan birisidir. Adobe kadar tanınan bir program değil sektörde. Ancak özellikle Bollywood’da olmazsa olmazlardan birisi gibi görünüyor.

HitFilm Express

Shotcut

Shotcut, sınıfının en hızlı video kesme, düzenleme ve kurgulama programlarından birisi demek yanlış olmaz sanırım. Her geçen gün büyüyen ve gelişen bu sektör içerisinde yenilikler ciddi anlamda ön plana çıkıyor. Bu programı da internet üzerinden videolu dersleri ile öğrenebilirsiniz. Sonrasında program, sizlere yeni başlama safhasında çok ciddi anlamda destek olacak.

Shotcut

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir