Kapat

YouTube Studio Nedir? Nasıl Kullanılır?

Anasayfa
Diğer YouTube Studio Nedir? Nasıl Kullanılır?
YouTube Studio

Bugün siz değerli okuyucularımız ile birlikte YouTube Studio ile alakalı olarak bazı önemli bilgiler sunacağız. Zaman içerisinde çok farklı bir gelişim süreci içerisine giren YouTube, artık kanal sahiplerine de muazzam imkanlar sunuyor. Kısacası bambaşka bir platform haline geldiğini de net olarak söyleyebiliriz sanırım.

YouTube içerik oluşturucu stüdyosu ismi ile de bilinen bu sistem hakkında sizleri elimizden geldiğince bilgilendirme yoluna gideceğiz.

YouTube Stüdyo Nedir?

YouTube Stüdyo, yüklemiş olduğunuz ya da yüklemekte olduğunuz videoların tamamı üzerinde her türlü ayarları yapabildiğiniz bir geliştirme alanıdır.

Zaman içerisinde tüm kanal sahipleri daha rahat olabilsin diye YouTube, bu sistemi mobil uygulama olarak da sundu. Bu sistem sayesinde kanalınıza dair her türlü veriyi takip eder, videolarınızı düzenler ve hatta para kazanırsınız. İçerik oluşturucu stüdyosu ismi ile de sıklık ile tabir edilen bir sistem. Dolayısı ile kanal sahipleri için büyük bir ayrıcalık denebilir.

YouTube Stüdyo Nasıl Kullanılır

YouTube Stüdyo Nasıl Kullanılır?

Yeni bir sistem ve her ne olursa olsun kullanımı son derece büyük kolaylıklar sağlıyor. Yukarıdaki resimde de sol menüyü az çok görebilme şansına sahip oluyorsunuz. Stüdyo, tüm kanalı yönettiğiniz alandır. Kısacası sizin dijital stüdyonuz olarak gözlemlenebilir. YouTube stüdyo içerisinde bizlere sunulan başlıca seçenekler ise şu şekilde;

  • YouTube Videolarını Düzenleme, Altyazı Ekleme v.s.
  • YouTube Kanal Bilgileri, Görselleri ve Açıklamaları ile Alakalı Tüm Güncellemeler,
  • YouTube Para Kazanma Ayarları,
  • YouTube Translate Ayarları,
  • YouTube Telif Hakkı Politikasına Dair Tüm Seçenekler,
  • YouTube Yorumları, Beğenileri ve Abonelerinin Kontrolü,
  • YouTube Analytics ile Alakalı Tüm Detaylar,

ve dahası, sizlere stüdyo içerisinde sunulan başlıca seçenekler. Ki artık mobil uygulamanızda da tüm bu verileri sorunsuz bir şekilde gözleyebilme şansına sahip oluyorsunuz. Ancak aşağıdaki video, sizlere çok daha net bilgiler sunacak.

Video için Nazmi Çetinel kanalına ayrıca teşekkür ediyoruz. Videoyu izleyerek tüm Stüdyo özelliklerine dair merak ettiklerinizi de öğrenebilme şansına sahip olacaksınız. Merak ettiğiniz, öğrenmek istediğiniz tüm her şeyi videomuz altından bize sorun. Editörlerimiz en kısa süre içerisinde sizlere geri dönüş sağlayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir