Kapat

Dünyanın En Çok Kazanan YouTube Fenomenleri (Forbes 2018)

Anasayfa
Diğer Dünyanın En Çok Kazanan YouTube Fenomenleri (Forbes 2018)
Dünyanın En Çok Kazanan YouTube Fenomenleri

Türkiye’de en çok merak edilen konularından birisi olan dünyanın en çok kazanan YouTube fenomenleri başlığını sizler için inceleme altına almak istedik. Forbes 2018 yıl sonu verilerini bu anlamda etraflıca izledik ve liste içerisinde ki en geniş listeleri sizlere sunacağız.

Aşağıda sunacağımız verilerin tamamı, 2018 Forbes verilerine dayanarak resmi haber kanalları aracılığı ile paylaşılmaktadır. Verilerin doğruluğunu da araştırabilirsiniz.

Logan Paul (Yıllık: 14,5 Milyon Dolar)

Dünyanın en popüler YouTuberı olarak biliniyor ancak kazancı en çok kazanan listesinin en iyisi değil. Fakat yine de yıllık olarak baktığımızda çok ciddi olduğunu söyleyebiliriz.

Logan Paul

PewDiePie (Yıllık: 15,5 Milyon Dolar)

Türkiye’de de takipçi oranları son derece yüksek olan isimlerden birisidir. Logan Paul isminden daha fazla kazandığı aşikar. An itibari ile 78 Milyon aboneden bahsediyoruz ki büyük bir rakam.

PewDiePie

Jacksepticeye (Yıllık: 16 Milyon Dolar)

Oyun videoları konseptinden yıllardır hiç ayrılmayan ve bu neden dolayısı ile popülerliğini de sürekli koruyan bir isim. En çok kazananlar listemizde yüksek sıralarda yer almayı başarıyor. 16 Milyon Dolar yıllık bir ödenek.

Jacksepticeye

Vanoss Gaming (Yıllık: 17,5 Milyon Dolar)

Yine oyun videoları ile ciddi anlamda ön plana çıkan isimlerden birisi olarak dikkat çekiyor. Yıllık kazancı çok büyük fenomenlere nazaran daha fazla, çünkü çok daha fazla reklam alıyor. Gerçekten takdir edilesi bir seçenek diyebiliriz sanırım.

Vanoss Gaming

Jefree Star (Yıllık: 18 Milyon Dolar)

Bir makyaj sanatçısının günlüğü olarak da bu kanal konseptini net olarak niteleyebiliriz. Türkiye genelinde de takipçisi olan bir kanal ve kazancı gerçekten çok ciddi anlamda artıyor.

Jefree Star

DANTDM (Yıllık: 18,5 Milyon Dolar)

Daniel Middleton, hala en aktif ve videoları en çok izlenme alan trend isimlerden birisi olarak dikkat çekiyor. Kazancı, sponsor gelirleri vs. eklendiği zaman yıllık 18,5 Milyon Dolar.

DANTDM

Jake Paul (Yıllık: 21,5 Milyon Dolar)

Logan Paul ile kardeş olan Jake Paul, kısa zaman içerisinde kardeşinden çok daha fazla kazanmaya başladı. Öyle ki boks alanına da zaman içerisinde yönelik gösterdi.

Jake Paul

Ryan Toysreview (Yıllık: 22 Milyon Dolar)

Youtube platformunun en çok kazanan ismi bir çocuk. Oyunculara yönelik kanalı ile birlikte yetişkinlerin dahi takip ettiği Ryan, yıllık ortalama 22 Milyon Dolar kazanıyor.

Ryan Toysreview

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir